تولید بتن

ایستگاه تولید بتن

ایستگاه تولید بتن در پروژه های عمرانی بزرگ مانند راهسازی سدسازی و برج سازی کاربرد فراوانی دارد  و بتن در مقیاس صنعتی و تحت شرایط ویژه به مصرف کننده ارائه می شود هزینه ساخت و راه اندازی یک ایستگاه نسبت به خرید بتن با صرفه تر است.
ایستگاه تولید بتن با ترکیب مصالح مختلف شامل شن ، ماسه ، مصالح دانه بندی (نخودی ، بادامی ، سنگدانه ها – فلای آش- پتاس) و سیمان به منظور دستیابی به بتن ساخته می شود.
بتن به دو نوع تقسیم می شود : اختلاط خشک و طرح اختلاط تر
دستگاه بچینگ آماده – طرح اختلاط خشک : در این نوع تمام مواد به جز آب ترکیب شده و به صورت مخلوطی به تراک میکسر(ماشین حمل بتن ) تخلیه میشود . سپس آب به صورت تدریجی طی پروسه حمل از مخزن تعبیه شده اضافه می شود.
دستتگاه بچینگ مرکزی : این نوع بچینگ تمام مصالح ذکر شده را در هسته مرکزی با هم ترکیب می کند که شامل آب هم هست نهایتا محصول نهایی به منطقه پروژه منتقل می شود.

کارکرد دستگاه بتن مرکزی یا بتن آماده متفاوت است. با این تفاوت که محصول نهایی در بچینگ مرکزی محصولی ثابت به کاربر ارائه می دهد.
ایستگاه بتن شامل قسمت ها و اجزای مختلفی می باشد ولی محدود به این جزییات نمی باشد :
1- میکسر
2- نوار نقاله ها
3- سیلو سیمان
4- منبع ذخیره آب
5- سیستم توزین
6- کنتور آب
7- پاکت حمل مصالح
8- اسکرو سیمان
9- باسکول سیمان

تولید بتن

نحوه عملکرد ایستگاه تولید بتن مرکزی :

1- سیلوی سیمان :
سیمان مورد نیاز برای تهیه به صورت پاکتی یا فله ای از کارخانجات و یا توزیع کنندگان سیمان تهیه می شود . معمولا برحسب نوع کار با حجم بالا ، صرفه اقتصادی ، و جلوگیری از ضایعات ناشی از پاره شدن پاکت ها و حفظ کیفیت نگهداری، سیمان را به صورت فله ای تهیه می کنند .
بدین منظور سیلو های سیمان در محل ایستگاه تعبیه می شود . سیمان مستقیما از کارخانه وارد بونکرسیمان شده واین تجهیزات سیمان را به دور از رطوبت کاملا سالم به کارگاه می رساند .بونکر سیمان دارای کمپرسور هستند که سیمان را از طریق لوله تخلیه بونکر به لوله تغذیه سیلو سیمان منتقل می شود . سیمان با فشار هوا از طریق لوله تغذیه از بالای سیلو وارد سیلو می شود .

2- ماسه شویی: در بیشتر معادن که خاک مخلوط با شن و ماسه بیشتر از حد مجاز است برای تفکیک از شن استفاده می شود . ماسه شور ها در انواع متداول موجود می باشد  و کارخانجات از نوع حلزونی استفاده می کنند .

3- سیستم توزین: این سیستم قابلیت توزین انواع مصالح مختلف (ماسه – پوکه –  لیکا و (… همچنین با امکان توزین مقدار سیمان مصرفی و لیتر از آب ورودی این امکان را ایجاد کرده تا قبل از پروسه اختلاط تمامی آیتم ها ورودی به طور دقیق با حساسیت بالا وزن گردد تا این مهم موجب ایجاد توازنی مناسب در جهت اختلاط و دانه بندی را فراهم آورد.

4- حمل از طریق پاکت بالابر: در مرحله بعدی مواد از طریق پاکت بالابر به داخل میکسر اضافه می شود . در داخل میکسر مواد به صورت نسبت وزنی مخلوط شده و سیمان اضافه می شود و به صورت مواد طرح اختلاط خشک به تراک میکسر انتقال داده می شود .

5- تزریق آب : در نهایت به خاطر از دست ندادن کیفیت بتن ، آب از مخزن تراک میکسر به مواد تزریق می شود .